Antalya gençliği 'gençlik hayırı birlikte örgütlüyor' şiarıyla birleşti!

Antalya'da Öğrenci Gençlik Sendikası, Öğrenci İnisiyatifi, Emek Gençliği, Özgürlükçü Gençlik Dernekleri, CHP Gençlik Kolları ve Fikir Kulüpleri Federasyonu referandum sürecinde 'gençlik hayırı birlikte örgütlüyor' şiarıyla basın toplantısı düzenleyerek birlikte mücadele edecekleri deklare edildi.

Antalya gençliği 'gençlik hayırı birlikte örgütlüyor' şiarıyla birleşti!

Antalya'da Öğrenci Gençlik Sendikası, Öğrenci İnisiyatifi, Emek Gençliği, Özgürlükçü Gençlik Dernekleri, CHP Gençlik Kolları ve Fikir Kulüpleri Federasyonu'nun referandum sürecinde 'gençlik hayırı birlikte örgütlüyor' şiarıyla basın toplantısı düzenleyerek birlikte mücadele edecekleri deklare edildi. Gençlere ve gençlik kurumlarına çağrı yaparak birleşme çağrısı yaptı. 

Antalya gençliği, gençlere ve gençlik kurumlarına çağrı yaparak birleşme çağrısı yaptı: 

AKP hükümeti saray ve iktidar uğruna halkı çıkmazların içine bırakıyor. Yoksulluğun işsizliğin arttığı, ekonomik krizin ve kutuplaşmanın giderek derinleştiği bir atmosfer yaratan AKP bu süreçte ortaya çıkan demokratik çıkışları daha fazla tutuklama ve işten atmalarla bastırmaya çalışmaktadır çıkardığı KHK'lar ile kadınları, gençleri, emekçileri ve demokratları hedef alıyor. Bu süreci toplumsal muhalefete, demokratik siyasete, gençlik ve kadın mücadelesine saldırarak daha da derinleştirmeye çalışıyor bu doğrultuda muhalif gazeteleri, kurum ve dernekleri kapatarak üyelerini tutuklamaktan geri durmuyor. 
 
Bu durumdan üniversiteler  fazlaca etkileniyor, OHAL kendisini üniversitelerde baskı ve şiddet olarak göstermeye, üniversitedeki baskı aygıtlarını harekete geçirmekte ve anti-demokratik politikaları yoğunlaştırmaktadır, paramiliter ve gerici yapıları güçlendirmektedir. Yetmezmiş gibi kendinden olmayan ilerici, demokrat akademisyenler ihraç edilmekte, muhalefet sindirilmeye çalışılmaktadır. AKP/saray iktidarı kontrolü eline almak istemekte, kendi tekelinde üniversiteler yaratmayı hedeflemektedir. 

Gençlik sisteme uyum sağlamaya itilmektedir. Bilimsellikten uzak, reel hayattan kopuk, çevresinde yaşananlarla ilgili fikri olmayan bir gençlik yaratılmak isteniyor fakat bizler gezi direnişinde en önde ve birlikte saf tutanlarız. Gençliği etkisi altına alarak ''hizaya getirmeye'' çalışarak bu yoldan başarıyla çıkmayı hayal edenlere bir sözümüz var ''biz bu oyuna ortak olmayacağız!'' 

Bombalar cumhuriyetinize tabi olmayacağız, üniversitedeler de işsizliğe, geleceksizleştirmeye, yoksullaştırmaya, eğitimde gericileşmeye boyun eğmeyeceğiz. Tek derdi iktidar olanlara ve referanduma hayır diyoruz. 

Hayır diyoruz ki; kadın cinayetleri ve erkek adalet son bulsun tarihsel kazanımlarımızı elimizden almaya çalışanlara ve mücadelemize ket vurmaya çalışanlara karşı genç kadınlar olarak buradayız! 

Doğayı ve canlı yaşamını yok etme derecesinde büyük şirketlere rant alanı olarak kullandıranlara karşı yaşama sahip çıkan gençler olarak buradayız! 

Bugün ilerici müzisyenlerin notalarından direniş sesleri yükselecek, muhalif ressamların tablolarında direnişimiz resmedilecek. Sansüre ve tekleştirmeye karşı sanatçılar olarak buradayız. 

KHK ve OHAL'iniz ile eşit, bilimsel, özgür eğitimden yana olan barış istediği için ihraç ettiğiniz akademisyenlere daha demokratik bir üniversite sözü veren gençlik olarak buradayız! 

AKP iktidarı boyunca eksik olmayan ekonomik krizler yüzünden işsiz kalan gençler olarak buradayız. Bugün böyle bir atmosferde tek tek hayır demekle, birlikte hayırı örgütlemek arasındaki önemin farkında olarak hep beraber mücadele ediyoruz. 

Yaşamı kurmak, umudu büyültmek hayalimizdeki geleceğe ulaşmak için hayır diyoruz. 
 
Bizler gezi direnişinde birlikte neler yapabileceğimizi tecrübe eden gençlik olarak bugün birlikte mücadele etmenin zorunluluğu ile yola çıktık, geçmiş deneyimlerimizden aldığımız güç doğrultusunda en geniş cephe ile hayırı örgütlüyoruz. Hep birlikte dayanışmayı ve birliği esas alarak hayır demek, hayırı örgütlemek için gençlik olarak bir araya geldik. 

Biz, bizim olan ülkede daha özgür yarınlarda yaşamak için bütün gençlere ve gençlik kurumlarına çağrımızdır; geziden bu yana hep birlikte gençliğin gücünün birliği ile gelin hep birlikte aydınlık  yarınları kuralım. 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler