Ankara’da Süleymancılara ait eğitim kurumunda MEB izniyle ‘haremlik-selamlık’ uygulama

CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, Süleymancılara ait özel bir ilköğretim okulunda kız ve erkek öğrencilerin “haremlik-selamlık” şeklinde ayrılarak eğitim gördükleri iddiasını Meclis'e taşıdı.

Ankara’da Süleymancılara ait eğitim kurumunda MEB izniyle ‘haremlik-selamlık’ uygulama

CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, Süleymancılar cemaatine ait Süleymaniye Kültür, Sanat, Eğitim ve Sağlık Vakfı’na bağlı Ankara Özel Süleymaniye Eğitim Kurumları’nın Beypazarı ilçesindeki okulunda, kız ve erkek öğrencilerin bir arada eğitim olanağının ortadan kaldırılmasına ilişkin kendisine ulaşan şikayeti, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a sordu.

Sarıhan eğitimin laiklik ilkesine aykırı uygulamalarının her geçen gün artığına dikkat çektiği önergesinde “Kız ve erkek öğrencilerin bir arada değil ayrı ayrı eğitim görecek şekilde yerleştirilmesi Bakanlığınızın bilgisi dahilinde midir?” diye sordu.

Hukuki ve idari işlem yapıldı mı?

CHP’li Sarıhan, çocukların karma eğitimin imkanlarından mahrum bırakılmasının okul yönetimi tarafından alınan keyfi bir kararla olup olmadığını sorguladığı önergesinde, bu karara ilişkin velilerin bilgilendirip bilgilendirilmediğinin önemli bir nokta olduğuna işaret etti.

Bakanlığın gittikçe artan ve önemli bir sorun haline gelen bu ve benzeri uygulamaların önlenmesi için herhangi bir çalışması olup olmadığını da soran Sarıhan, bu konuda kendilerine ulaşan şikayetlere ilişkin bugüne dek ne tür hukuki ve idari işlem yapıldığının da açıklanmasını istedi.

Yolculuk

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler