Ankara'da maaşını alamayan işçiler eyleme başladı: 3 işçi kule vincine çıktı

Etlik Entegre Sağlık Kampüsü inşaatında taşeron işçi olarak çalışan 3 işçi maaşlarını alamadıkları gerekçesi ile vincin tepesine çıkarak eylem başlattı.

Ankara'da maaşını alamayan işçiler eyleme başladı: 3 işçi kule vincine çıktı

SiyasiHaber-Ankara

Ankara Etlik Entegre Sağlık Kampüsü inşaatında, Türkerler Holding'e bağlı taşeron firmadan maaşlarını alamadıkları gerekçesi ile 3 işçi vinç üzerine çıkarak eylem başlattı.

Sabah saat 08:00'da mesai ile birlikte kule vincinin tepesine çıkarak maaşları hesaplarına yatıncaya kadar aşağıya inmeyeceklerini belirten 3 işçi, ''Her ay maaşlarımızın yatması için işverene yalvarır duruma geldik, borçlarımızı ödeyemez duruma geldik. Artık canımıza tak etti'' diyerek çıktıkları kule vincin tepesinde beklemeye devam ediyor. 

Kasım ayında maaşlarını alamadıkları için ana işveren olan Astaldi Türkerler firmasının önünde eylem yapan ve maaşlarının düzenli yatacağı sözü alan işçiler verilen söze rağmen Kasım ve Aralık aylarında maaşlarının ödenmediğini belirttiler. 

Polis işçilerin çıktığı vincin etrafını boşaltarak diğer işçilerin vince yaklaşmasını engelliyor. Vince çıkan işçilerle birlikte çalışan işçiler de maaşlarının uzun zamandır düzensiz yattığını, taşeron işverenin iş bitiminde maaşları ödemeden kaçacağı korkusu yaşadıklarını, ancak içeride biriken maaşlarını almak için de çalışmaya devam etmekten başka çarelerinin kalmadığını, son çare olarak arkadaşlarının kule vince çıktığını belirttiler. 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler