Ankara Üniversitesi öğrencilerine operasyon: 11 öğrenci için gözaltı kararı

Ankara Üniversitesi öğrencilerine bu sabah saatlerinde operasyon düzenlendi. 4 Ocak 2015 tarihinde 'Hukuk Fakültesi kantininde yaşanan olaylarla' ilgili olduğu gerekçesiyle yapılan operasyonda 11 öğrenci için gözaltı kararı olduğu belirtildi.

Ankara Üniversitesi öğrencilerine operasyon: 11 öğrenci için gözaltı kararı

Ankara’da bugün (8 Mart) sabah erken saatlerde üniversitelilere yönelik operasyon başlatıldı. Ankara Üniversitesi öğrencilerinin evlerine baskın düzenlendi. Evlerde aramalar yapılıyor.

“Anayasal düzene karşı suçlar” kapsamında yürütülen soruşturma ile gerçekleştirilen operasyonun, 4 Ocak 2015 tarihinde “Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi kantininde yaşanan olaylarla ilgili” olduğu ve 11 öğrenci için gözaltı kararı olduğu belirtildi.

Gözaltına alınan öğrencilerden birinin Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Parti Meclisi üyesi Ulaşcan Kurt olduğu öğrenildi. Sabah 6.30 sıralarında evi basılan Kurt’un evinin arandığı ve evde yaşayanların telefonlarına el konulduğu belirtildi. SYKP Ankara İl Örgütü’nden yapılan açıklamada “Avukatlar, 11 üniversitelinin isminin listede yer aldığını belirtti. Bu sabah saat 06:30 sıralarında PM Üyemiz Ulaşcan Kurt evinden gözaltına alınmıştır. Ev dağıtılarak aranmış evde yaşayanların cep telefonlarına el konulmuştur. 2016 yılında açılan bir dava ile yine gözaltına alınmıştı. Aynı dosyadan tekrar gözaltına alındığı bilgisine ulaşıldı “ denildi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler