Altın kürede konuşan Meryl Streep : “Kırılan kalbini al ve sanata dönüştür.”

Sinema endüstrisinin en önemli ödüllerinden biri olan Altın Küre Ödülleri, 74. kez sahiplerini buldu. A.B.D.’nin California eyaletinde gerçekleştirilen ödül törenine Meryl Streep‘in duygu dolu konuşması ve güçlü mesajı damgasını vurdu.

Altın kürede konuşan Meryl Streep : “Kırılan kalbini al ve sanata dönüştür.”

Hollywood Yabancı Basın Birliği‘nin verdiği Altın Küre Cecil B. DeMille Yaşam Boyu Onur Ödülü‘ne layık görülen Meryl Streep, ödül konuşmasında  “Basına ihtiyacımız var.” mesajı verdi. Streep, Donald Trump’ın başkanlık seçimleri kampanyası sırasında New York Times’tan engelli bir muhabirin taklidini yaptığı anı “Bunu gördüğümde adeta kalbim kırıldı ve hala aklımdan çıkaramıyorum.” sözleriyle anlattı: “Bu yıl çok çok çok güçlü performanslar vardı, nefes kesen işler… Ama bir tanesi vardı ki beni sersemletti. Kancalarını kalbime batırdı. İyi olduğu için değil, iyi hiçbir yanı yoktu. Ama etkiliydi ve iş gördü. Hedeflenen seyirciyi güldürdü. Ülkemizdeki en saygın koltuğa oturmak isteyen kişinin, engelli bir muhabiri taklit ettiği andı bu.”

Meryl Streep konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Saygısızlık saygısızlığı çağırır. Şiddet şiddeti körükler. Güçlü olan pozisyonunu zorbalık etmek için kullanırsa, hepimiz kaybederiz.”

Konuşmasını yakın zamanda hayata gözlerini yuman Carrie Fisher‘ın sözleriyle sonlandıran Meryl Streep, yalnızca salondakilerin kalbine dokunmakla kalmadı, umutsuzluğa kapılmış pek çok kişiye ilham ve güç verdi: “Kırılan kalbini al ve sanata dönüştür.”

Etiketler: altın küre, trump

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler