Almanya'da Adalet Bakanlığı'na merdiven dayayıp girmek istediler

Almanya'nın başkenti Berlin'de bulunan Adalet Bakanlığı'na faşist bir grup ,kiralık bir kamyonla bakanlık binasına gelerek, yanlarında getirdikleri merdivenle içeri girme girişiminde bulundular.

Almanya'da Adalet Bakanlığı'na merdiven dayayıp girmek istediler

Federal Almanya Adalet Bakanı Heiko Maas’ın parlamentoda Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinde nefret söylemi, iftira ve hakaret paylaşımlarının kaldırılması yönündeki yasa girişimini protesto eden “Identitären Bewegung” adlı yaklaşık 50 kişilik faşist bir grup bakanlık binasına girmeye çalıştı.

Polisin bildirdiğine göre, kiralık bir kamyonla bakanlık binasına gelen faşist grup, yanlarında getirdikleri merdivenle içeri girme girişiminde bulundu. Polisin girişimi engellemesi üzerine bakanlığın girişini kapatan göstericiler, bakan Maas’ı “Maas gitmeli”,”Direniş”, “Avrupa kapıları kapat” şeklinde sloganlar attılar. Olayları kontrol altına alan polisin bir kişiyi gözaltına aldığı öğrenildi.

Anayasayı Koruma Örgütü tarafından izlendiği belirtilen “Identitären Bewegung” grubu, Almanya’nın yabancılar tarafından istila edildiğini savunuyor. Almanya’da kendilerini kısaca Pegida olarak nitelendiren “Yurtsever Avrupalılar Batının İslamlaşmasına Karşı” taraftarlarını “Almanya için utanç vesilesi” olarak nitelendiren ve yabancı karşıtlarına karşı tavır koyan Adalet Bakanı Heiko Maas, uzun bir süredir faşistlerin hedefinde olan bir siyasetçi. Maas’ın, Almanya ordusunda ortaya çıkan Nazist bir yapılanmanın da eylem yapmayı planladığı siyasiler arasında olduğu ortaya çıkmıştı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler