Ali İsmail için koştular

Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz, ALİKEV yararına Avrasya Maratonu’na katıldı. Maratonda çok sayıda kişi de Emel Korkmaz'a destek için koştu.

Ali İsmail için koştular

Ali İsmail Korkmaz'ın Gezi Direnişi sırasında polis ve esnaf tarafından darp edilerek öldürülmesinin ardından ailesi tarafından kurulan Ali İsmail Korkmaz Eğitim Vakfı (ALİKEV), İstanbul’da düzenlenecek olan Avrasya Maratonu'na katıldı.

Emel Korkmaz, “Ben de Avrasya Maratonu’nda Ali İsmail’in hayalleri peşinde koşacağım. Belki bir gence daha umut olacağım” diye seslenmiş, “Ben Ali İsmail'in ölüm şekliyle değil yaşama bakışıyla hatırlanmasını istiyorum. Bu amaçla da ALİKEV'i kurduk. Daha çok gence ulaşabilmek için, desteklerinizi bekliyoruz” ifadeleriyle ALİKEV'e destek çağrısı yapmıştı. ALİKEV, bu yıl 41 kadın ve 11 erkek öğrenci olmak üzere toplam 52 öğrenciye burs vermeye başladı.

 

(Videoyu göremeyen misafirlerimiz, mobil tarayıcıdan haberi açarak videoyu görüntüleyebilirsiniz)

Destek olmak için

Ali İsmail'in hayallarini yaşatmak için yapılacak desteklerde alt veya üst sınır yok. ALİKEV, lise öğrencisine aylık 100, üniversite öğrencisine 220 TL burs desteği sağlıyor.

Havale/EFT yoluyla bağış yapmak için: (Açıklamada destek olunan kampanya kodunun belirtilmesi gerekiyor; Emel Korkmaz kampanya kodu: CC9584, Gürkan Korkmaz kampanya kodu CC9587)

Türkiye İş Bankası Hesap
Adı: Ali İsmail Korkmaz Vakfı
IBAN: TR690006400000161002082824

​Gürkan Korkmaz: https://bagis.adimadim.org/?ccid=CC9587

Emel Korkmaz: https://bagis.adimadim.org/?ccid=CC9584

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler