Alevi Bektaşi Federasyonu başkanı Baki Düzgün Şişli'de saldırıya uğradı

Alevi Bektaşi Federasyonu başkanı Baki Düzgün ve arkadaşları Şişli'de tekbir getiren bir grubun saldırısına uğradı.

Alevi Bektaşi Federasyonu başkanı Baki Düzgün Şişli'de saldırıya uğradı

İstanbul Şişli’de bir otelde kalan Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) Başkanı Baki Düzgün ve arkadaşları, saldırıya uğradı.

Düzgün, dün gece “Allahu ekber” sloganları atan bir grubun kendilerine saldırdığını söyledi. Olayla Facebook hesabından açıklama yapan Düzgün, şu bilgileri verdi:
“Canlar Şişli Bomonti’de otelde, saldırıya uğradık, 30 kişilik bir  gurup ‘Allahu ekber’ sloganıyla otelin önünde ve daha sonra daha geniş bir alan, Aytemiz petrolün önüne geçtiler ve slogan atmaya devam ediyorlar… Emniyet güçleri geldi...” 

Olayın ardından bilgi alınamazken, Düzgün bu sabah Facebook hesabından şu açıklamayı yaptı:

Canlar, dostlar, yoldaşlar
Türkiye halkları üzerinde karanlık oyunlar oynanmaktadır...ulus içi veya ulus dışındaki büyük güçlerin, ülkemizi bir iç savaşa çekmek istediklerini biliyoruz...bu beklentilerini boşa çıkaracak tek güç ülkemizde yaşayan halkların ortak iradesidir. Bizler bu iradeyi gösterebilecek güce ve iradeye sahibiz... 
dün gece yaşananlar, ülkemizin herhangi bir yerinde her an yaşanacak türden olaylardır. Önemli olan, bunların provokasyonlarına gelmeden, meşru ve haklı olan taleplerimizi, demokratik mücadele alanlarında sürekliliğini sağlamamızdır. Barış, kardeşlik ve eşit yurttaşlık taleplerimizi her alanda yüksek sesle haykırmalıyız.
İnadına ortak yaşam, inadına demokrasi, inadına laiklik...

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler