Alaşehir de taşıyıcılar grev başlattı

Manisa'nın Alaşehir ilçesinde bulunan S.S. 40 No'lu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi üyeleri köprü ve mazot fiyatlarına gelen zammın taşıma ücretlerine yansıtılması talebiyle iş bırakarak greve çıktı.

Alaşehir de taşıyıcılar grev başlattı

S.S. 40 No'lu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi'nin üyeleri, Kooperatif'in anlaşmalı olduğu Sarıkız Maden Suyu Fabrikası ile istenen zam konusunda uzlaşma sağlanamaması üzerine 31 Ocak tarihinden itibaren iş bırakarak greve çıktı.

"Sadece ekmeğimizi savunuyoruz!"

Kooperatif üyeleri, greve başlamalarının nedenlerini şöyle açıkladı:

"4 aydır zam istiyoruz. Köprü zam yaptı, mazota zam geldi. Köprü zam parası, mazot zam parası  verilsin, devam edelim istiyoruz. Daha önce Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban ile görüşüldüğünde 'Yılbaşına kadar bu zam isteminizi geri çekin yılbaşından sonra tekrar oturup konuşalım anlaşma sağlayalım' demişti. Yılbaşından sonra yanına gittiğimizse ise görüşme ertelendi.

"Zam şartımız yerine gelene kadar bu grevimiz devam edecek, gerekirse 20 gün 40 gün olsun taviz verilmeyecek. Anlaşma sağlandığı takdirde anlaşma imzalayıp işlerimize geri döneceğiz. İnsanlara haksızlığımız yok, biz sadece ekmeğimizi savunuyoruz.

"4 senedir zam almıyoruz!"

"4 aydır bu süreç devam ediyor. 4 senedir zam almıyoruz. Köprü parası + % 10 zam istiyoruz. 300 lira İstanbul köprü zammı + İzmir için ise 45 lira zam istiyoruz. Sahil kısımdaki yerlere ise mazot parasıyla araç gönderiyoruz, mazot parasını cebimizden ödemek istemiyoruz. Masraf ağır olduğu için zam miktarını cebimizden ödeyerek para kazanmayıp zarar yaparak ürünleri götürüyoruz. Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban'ın gelip bizim arkamızda durmasını, destek çıkmasını, Sarıkız Fabrikası ile aramızda arabuluculuk yapmasını istiyor, sorunu çözmesini bekliyoruz."

Haber: Berkcan Zengin

Alaşehir de taşıyıcılar grev başlattı

Alaşehir de taşıyıcılar grev başlattı

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler