AKP’nin 'Yeliz’i alay konusu oldu: Biz daha bir araba yapamadık, utanmıyor muyuz?

AKP'li Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı katıldığı programda Kılıçdaroğlu'nu suçladığı sözler sonrası alay konusu oldu. TBMM oturumunda "Yeliz" sahte ismiyle yayın yaptığı ortaya çıkan Çamlı, Türkiye’nin araba üretememesinin sebebini Kılıçdaroğlu’na sordu.

AKP’nin 'Yeliz’i alay konusu oldu: Biz daha bir araba yapamadık, utanmıyor muyuz?

Anayasa değişikliği teklifinin görüşüldüğü TBMM oturumunda "Yeliz" sahte ismiyle yayın yaptığı ortaya çıkan Ahmet Hamdi Çamlı, katıldığı bir televizyon programında Kılıçdaroğlu'nu eleştirdiği sözlerle gündem oldu.

Kılıçdaroğlu’na Türkiye’nin neden araba üretemediğini soran Çamlı, "Makyajı dökülmüş Merkel araba yapıyor. Biz daha bir araba yapamadık, utanmıyor muyuz sıkılmıyor muyuz? Münih'te yaşayan, Bayern'de, Köln'de yaşayan Hans 3 bin Euro maaş alıyor da, İstanbul'da Zeytinburnu'nda yaşayan, Esenler'de yaşayan, Beşiktaş’ın bodrumlarında, Şişli'nin arka mahallelerinde yaşayan Hasan 1500- 2 bin liraya iş buldu mu göbek atıyor Bunu dert etmeyecek miyiz? Bunu dert etmezsek Bakırköy Belediye Başkanı'nın evinde televizyon seyredersin bakarsın Tayyip Erdoğan var mı. Tayyip Erdoğan nerede? Tayyip Erdoğan milletiyle aslanlar gibi mücadele ediyor. Yazıklar olsun şu CHP'ye bak" ifadelerini kullandı.

CHP Milletvekili Eren Erdem, Çamlı’nın sözlerine ilişkin “Arkadaşlar itiraf ediyorum. 15 Yıldır iktidardayız ve Yeliz'in dediği gibi bir araba yapamadık. Sizden özür dileriz” mesajı paylaşırken Yüksel “Yeliz olarak da bilinen AKP’li vekil ‘Bir araba bile yapamadık’ deyip muhalefeti suçluyor!” ifadelerini kullandı. Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil de "Allah kimseyi bu duruma düşürmesin. Yeliz vekil, iktidar milletvekili olduğunun farkında değil? Bu kadar pervasızlık için cehalet şart" dedi.

Bayern'i Almanya'nın bir şehri sanan Çamlı, anayasa değişikliği teklifi görüşmeleri sırasında da 'Yeliz' tartışmasıyla da gündeme gelmişti.

Çamlı'nın Kılıçdaroğlu'nu eleştirirken kurduğu cümleler sosyal medyada alay konusu oldu.

(Facebook mobilden giren ziyaretçilerimiz, sağ üstteki 'paylaş' sekmesinden 'Tarayıcıda Aç' seçeneğine tıklayarak videoyu izleyebilirler.)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler