AKP’nin kıdem tazminatı saldırısına karşı DİSK'ten eylem çağrısı

AKP'nin kıdem tazminatına ilişkin hazırlıklarını sürdürdüğü düzenleme son aşamasına girerken, DİSK'ten açıklama geldi. DİSK Genel Başkanı Kani Beko, ilerleyen günlerde kıdem tazminatı hakkının korunması için eylemler başlatılacağını açıkladı.

AKP’nin kıdem tazminatı saldırısına karşı DİSK'ten eylem çağrısı

DİSK Genel Merkezinde düzenlenen toplantıda konuşan DİSK Genel Başkanı Kani Beko, "Türkiye işçi sınıfının en temel haklarından birisine, kıdem tazminatın yönelik saldırı hız kazandı. Süreç tam da referandum öncesinde DİSK'in öngördüğü gibi gelişiyor. Anayasa referandumu öncesi anlattığımız gibi, AKP iktidarı sermayenin tarihsel özlemlerini hayata geçirmek için emekçilerin temel haklarına yönelik saldırıyı zaman kaybetmeden başlattı" dedi.

"DİSK Yönetim Kurulunun aldığı kararlar ışığında önümüzdeki günlerde kıdem tazminatı hakkının korunması için birçok eylem ve etkinlik gerçekleştirilecektir" diyen Beko, "İlk adım olarak 7 Haziran 2017 tarihinde DİSK'in örgütlü olduğu tüm bölgelerde, Çalışma Genel Müdürlükleri önünde eşzamanlı kitlesel basın açıklamaları gerçekleştirilecektir. Ardından yetkili organlarımızın alacağı eylem kararları, en geniş katılımla ve etkili bir biçimde hayata geçirilecektir" ifadelerini kullandı.

Sol

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler