AKP’lilerden ‘Hayır’ çağrısı yapan TMMOB’un önünde provokasyon

Bir grup AKP’li ‘Hayır’ çağrısı yapan TMMOB’un binasının önünde provokasyon girişiminde bulundu. Yüzlerce TMMOB üyesi ‘Mühendisler mimarlar halkın yanında’ sloganlarıyla bina önünde bekleyişe devam ediyor.

AKP’lilerden ‘Hayır’ çağrısı yapan TMMOB’un önünde provokasyon

Ankara’da TEDAŞ’dan ve bazı bakanlıklardan getirilen AKP’liler, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) binası önünde provokasyon amaçlı bir eylem yapmaya çalıştı. Amirlerin ‘yoklama alınacak’ zorlamasıyla ‘Evet’ propagandası yapmak için 20-30 kişilik AKP’li grubun TMMOB önüne gelmesiyle birlikte yüzlerce TMMOB üyesi de bina önünde bekleyişe geçti. Ardından polis TMMOB binasını kuşattı. AKP’lilerin açıklama yapmaya başlamasının ardından TMMOB üyeleri alkış ve ıslıklarla provokasyonu protesto ederek örgütlerine sahip çıktılar.

AKP’li grubun alandan ayrılmasının ardından TMMOB binasına "Ülkemiz,halkımız, mesleğimiz ve meslek alanlarımız için HAYIR" yazısı asıldı. TMMOB Başkanı Emin Koramaz bir açıklama yapıyor.

(Facebook mobilden giren ziyaretçilerimiz, sağ üstteki 'paylaş' sekmesinden 'Tarayıcıda Aç' seçeneğine tıklayarak videoyu izleyebilirler.)

 

Etiketler: TMMOB, AKP, Provokasyon

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler