AKP’li vekillerden ispat yarışı: Gizli olması gereken oylamada oylarıyla fotoğraf çektirdiler

Oylama esnasında AKP'li milletvekillerinin Meclis kürsüsünün olduğu yerde cep telefonlarıyla oy kabinlerini fotoğrafladığı ve oylarını alenen gösterdiği görüldü.

AKP’li vekillerden ispat yarışı: Gizli olması gereken oylamada oylarıyla fotoğraf çektirdiler

'Başkanlık Anayasası' olarak adlandırılan ve yeni anayasa değişikliği teklifinin görüşüldüğü Meclis Genel Kurulunda 'Anayasa değişikliği teklifi' oylamaya geçildi.

Oylama esnasında AKP'li milletvekillerinin Meclis kürsüsünün olduğu yerde cep telefonlarıyla oy kabinlerini fotoğrafladığı görüldü.

Yaşanan kalabalık üzerine CHP'li vekillerin itirazıyla oylama durduruldu ve kabinler ile kürsünün boşaltılması kararı verildi.

Oylama, kabinlerin etrafının boşaltılması sonrasında kaldığı yerden devam etti.

Kabinin içerisine kadar girilerek müdahale edilen oylamada, Meclis Başkan Vekili Ahmet Aydın oylamayı yönetmekte güçlük çekerken oylamanın gizliliğini sağlayamadı.

Öte yandan Anayasa değişikliği için gereken şartlardan birisi olan kapalı oylamada AKP'li vekillerin verdikleri oyları alenen göstermesi ise başka bir tartışma yarattı.

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, Twitter hesabında paylaştığı fotoğraflarla beraber şu mesajı yayımladı: "Oylama KAPALI olması gerektiği halde, bunu hala algılayamayan ya da birine yaranmak isteyenler açık oy kullanıyorlar.Eğitim bu yüzden onemli" (BİRGÜN)

anayasa-degisikligi-oylamasinda-akp-lilerden-kamerali-tedbir-231590-1.

anayasa-degisikligi-oylamasinda-akp-lilerden-kamerali-tedbir-231591-1.

anayasa-degisikligi-oylamasinda-akp-lilerden-kamerali-tedbir-231592-1.

anayasa-degisikligi-oylamasinda-akp-lilerden-kamerali-tedbir-231593-1.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler