AKP’li Sabah gazetesinin başyazarı Barlas: Suriye'de 'muhalif' diye terör örgütlerine destek verdik

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesinin başyazarı Mehmet Barlas, Türkiye'nin Suriye'de 'muhalif gruplar' diyerek 'terör örgütlerine destek verdiğini' yazdı.

AKP’li Sabah gazetesinin başyazarı Barlas: Suriye'de 'muhalif' diye terör örgütlerine destek verdik

İktidara yakın Sabah gazetesinin başyazarı Mehmet Barlas, 2 Ocak 2018 tarihli "BM adım adım yok olmaya gidiyor" başlıklı yazısında Türkiye'nin Suriye'de "Muhalif gruplar" diyerek "terör örgütlerine destek verdiğini" belirtti.

Barlas, yazısının ilgili bölümünde şu ifadeleri kullandı:

"İran halkının mutsuzluğunu yine bu halk değerlendirecektir. Eğer rejim sağlam değilse, halka rağmen ayakta kalamaz. Ancak buna asla ABD karar veremez. Bu vesileyle bizim aynı hatayı Suriye'de 'Muhalif gruplar' diye terör örgütlerine verdiğimiz destekle ve Esad rejimini bizim bir iç sorunumuz gibi görerek yaptığımızı unutmayalım. ABD hem BM ilkelerini ayaklar altına alırken, hem de bu kurumun faaliyetlerini boykot ederek iyice etkisiz hale getirirken, biz bu çizgiye asla girmeyelim."

Dündar: Biz bunu dedik diye 2 kez müebbet istediler

MİT TIR'ları davası sebebiyle yargılanan Gazeteci Can Dündar, Barlas'ın yazısındaki bu ifadeye Twitter hesabından yanıt verdi ve "Biz bunu dedik diye 2 kez müebbet istediler" dedi. 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler