‘AKP’li bir büyükşehir belediye başkanı görevden alınacak’ iddiası

Metehan Demir, Superhaber’e yazdığı yazıda, kamuoyunun yakından tanıdığı AKP’li bir belediye başkanının görevden alınacağını iddia etti.

‘AKP’li bir büyükşehir belediye başkanı görevden alınacak’ iddiası

Demir, 17.11.2016 tarihli yazısında kulislerden edindiği bilgilere göre AKP’li bir büyükşehir belediye başkanının görevden alınacağını belirtti. Demir, “Bir büyükşehrin hem de çok çok önemli bir büyükşehrin belediye başkanı. Kendisinin görevden ayrılması için geri sayım başladı” ifadelerini kullandı.

Demir yazısında hangi belediye başkanının görevden alınacağına dair isim belirtmezken, görevden alınma nedeniyle ilgili olarak şunları söyledi: “Ancak bir önemli isim var ki; artık neredeyse her yerde konuşuluyor. Ama şunu açıkca belirtelim; FETÖ bağı şüphesi nedeni ile görevden alma olmayacak. Ama bir şekilde bir sebeple görevinden kendi isteği ile ayrılacak. Gerekçesi, son dönemde yaşanan olaylara dair kendisi ve çevresinin ciddi anlamda onun için yıpranmaya yol açması.”

Demir devamında şunları yazdı:

Ankara ile ilişkileri koptu

Sürecin bu noktaya gelmesinde kendisinin Ankara'da kritik merkezlerle (artık kim olduğunu tahmin edersiniz) ilişkisinin neredeyse sıfıra inmesinin belirleyici rol oynadığı ifade ediliyor. O merkezlerin kendisi için, 'Adını bile duymak istemiyorum' dediği bile iddia ediliyor. Başkanın aile baskısı olduğu da gelen bilgiler arasında.

Yerine de vekaleten çok güvenilen sıkı bir isim gelecek. Zaten belediye konularında tecrübeli ve adı da bir şaibeye karışmamış.

Kimbilir; Belki de şu an makamında zor günler geçiren bu belediye başkanı dengeleri yeniden kurar ve koltuğunu kurtarır. Ama şu an aleyhine sinyaller giderek güçleniyor...

Siz notunuzu alın....Bekleyelim görelim...

Öte yandan, edinilen kulis bilgilerine göre Demir’in yazısında bahsettiği belediye başkanının, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş olduğu iddia edildi. Topbaş’ın görevi bırakacağı, yerine geçecek ismin ise İBB Meclis 2. Başkan Vekili ve Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ olduğu öne sürüldü.  

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler