AKP'li başkandan yol tepkisi: Eylemse eylem, isyansa isyan

Mardin ile Ömerli İlçesi arasındaki yol üzerinde bulunan Hop Geçidi’ndeki 2 kilometrelik kısmın 7 yıldır tamamlanmamasına, aynı yol üzerinde bulunan Yeşilli İlçesi Belediye Başkanı AKP'li Hayrettin Demir ve burayı kullanan sürücüler tepki gösterdi.

AKP'li başkandan yol tepkisi: Eylemse eylem, isyansa isyan

Mardin’i Batman ve Şırnak’a bağlayan Ömerli İlçesi karayolu üzerinde bulunan Hop Geçidi’ndeki 2 kilometrelik yolun 7 yıldır bitirilmemesine, aynı yol üzerinde bulunan Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir ve sürücüler tepki gösterdi.

AKP ilçe kongresinde konuşan Başkan Demir, kongrede hazır bulunan AKP Mardin Milletvekilleri Orhan Miroğlu ve Ceyda Bölünmez Çankırı’ya seslenerek, şunları söyledi:

“İki kilometrelik Yeşilli Hop Geçidi yol çalışması 7 yıl oldu. Ben Orhan Miroğlu ve Ceyda Bölünmez Çankırı’dan şunu talep edecektim. İl Başkanımızı, bizi hepimizi alın. Eylemse eylem, bağırmaksa bağırmak, isyansa isyan bu sorunu çözelim artık. O doğal güzelliğimizi nasıl tahrip ettiğini görüyorsunuz. Yedi yıldır orada çile çekiyor vatandaşımız. Orası şehirlerarası bir yol. Bu nasıl bir mantık anlayamıyorum.

Bu rezaletin gömleğini giyeceğim

Ben şunu söylüyorum; Diyarbakır’da bir karayolları bölge müdürü var, sanki Mardin düşmanı. Kardeşim oraya 5 tane daha iş makinesi koy. 10 tane daha kamyon koy. Hem trafik yönünden tehlikeli, hem doğal güzelliğimizi yok ediyor, hem de sabahtan akşama kadar benim insanım burada toz yutuyor. Bu rezalete son vermemiz lazım. Onun için bu Yeşilli İlçemiz’in bir meselesinden ziyade bölgenin ve tüm Türkiye’nin bir meselesi olarak görelim. Ve bakın arkadaşlar iki kilometreye hepiniz şahitsiniz. 2 kilometreyi devlet karayolu 7 senedir bitiremiyor. Sizden affınıza sığınarak bunu Türkiye gündemine taşımak için her şeyi yapmaya hazırım. Bunun kavgasını başlatacağım sayın vekilim. Bunun adı rezaletse, bu rezaletin gömleğini giyeceğim. Artık oraya gidemiyoruz. Vatandaşa her gittiğimizde bunu yüzümüze vuruyorlar.”

Büyük bir bölümünü keskin virajların oluşturduğu karayolunda uzun zamandır trafik akışının tek yönlü olarak verilmesi, kazalara da davetiye çıkarırken, sürücüler bitirilemeyen yola tepki gösterdi.

(DUVAR)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler