AKP'li Şamil Tayyar'ın oyu da iptal edilecek mi?

Oy pusulasının fotoğrafını paylaşan birçok yurttaşın oyu iptal edildi. AKP'li Şamil Tayyar da oy pusulasını sosyal medya üzerinden paylaştı. Oyunun iptal edilip edilmeyeceği sosyal medyada merak konusu oldu.

AKP'li Şamil Tayyar'ın oyu da iptal edilecek mi?

Türkiye'nin birçok noktasında oy pusulalarının fotoğraflarını paylaşanların oyları iptal edildi. AKP'li Şamil Tayyar da pusulanın fotoğrafını Twitter'dan paylaşması üzerine oyunun iptal edilip edilmeyeceği merak konusu oldu.  

Referandum kampanyası sürecinde yurttaşların oy pusulalarını görüntüleyip işveren, müdür ya da parti yöneticilerine göstermeye zorlandığına dair pek çok şikayet ve ihbar gündeme gelmişti. En yoğun şikayetler de kamu kurumlarındaki yöneticilerin ve işverenlerin çalışanları “evet” oyu kullanmaya zorladığı, referandum sonrasında “evet” oyu kullanılmış pusulaların fotoğraflarını görmek istedikleri yönündeydi. 

Oy kullanma işleminin başlamasının ardından sandıklarda kimi seçmenlerin telefonlarını teslim etmek istemediği belirtiliyor. Ancak oy pusulasının fotoğrafını çekenlerin oyları iptal ediliyor.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler