AKP’li 9 belediye başkanı daha istifa edeceği ya da ettirileceği iddia edildi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın istifasının yankıları sürerken, Topbaş’ın istifa edecek duyuran CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş; dokuz AKP’li belediye başkanının daha istifa edeceğini ya da ettirileceğini iddia etti.

AKP’li 9 belediye başkanı daha istifa edeceği ya da ettirileceği iddia edildi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın istifasının yankıları sürüyor. Topbaş’ın istifa edeceğini duyuran ilk kişi olan CHP İstanbul milletvekili Barış Yarkadaş, yeni bir iddiada bulundu. Yarkadaş, “AKP’de dokuz belediye başkanının daha bu şekilde, süreç içerisinde istifa edeceği veya ettirileceğine ilişkin bilgiler var” dedi.

Evrensel’in haberine göre; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, belediye meclisindeki “veto krizi” sebebiyle istifa etti ancak ne AKP cephesinden ne de Topbaş’tan olayın aslına ilişkin açıklama geldi. Topbaş’ın istifa ettiği toplantıdaki “Belediye başkanlığından istifa ettim. İnsan her şeyi affeder, adam yerine koyulmamayı affetmez” sözleri ise dikkat çekmişti.

‘Gerekçeyi açıklasaydı AKP içinde nasıl rencide edildiği ortaya çıkacaktı’

Topbaş’ın istifasına dair CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, istifa gerekçesinin açıklanmamasını “Topbaş, eğer bir gerekçe açıklasaydı AKP içinde nasıl izole edildiğini, nasıl rencide edilerek istifa ettirildiğini anlatmak zorunda kalacaktı” şeklinde değerlendirdi.

‘9 belediye başkanı daha istifa edecek ya da ettirilecek’

Yaşananların sadece Topbaş’ın istifasıyla sınırlı kalmayacağını söyleyen Yarkadaş, şunları söyledi:

“AKP’de dokuz belediye başkanının daha bu şekilde, süreç içerisinde istifa edeceği veya ettirileceğine ilişkin bilgiler var. Ankara Büyükşehir Belediyesi ile ilgili de Ankara kulislerinde çok çeşitli iddialar var. Sanırım AKP Genel Başkanı Erdoğan bunları sürece yayarak, partisini de çok daha fazla yıpratmadan sona erdirecektir. Çünkü bu şekilde partiyi yönetemeyeceklerini görüyorlar. Her yerden ‘FETÖ’cü çıkıyor. Her yerden ‘FETÖ’cü ağı çıkıyor. O yüzden sayısı 9-10 olan, hatırı sayılır belediye başkanlarının da zaman içinde tasfiye edileceği Ankara kulislerinde dillendiriliyor”

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler