Akademisyen Cenk Yiğiter'e ihraç edildikten sonra kınama cezası verildi

KHK ile ihraç edilen akademisyen Cenk Yiğiter'e ihraç edildikten sonra kınama cezası verildi. Cenk Yiğiter sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamayla cezayı duyurdu.

Akademisyen Cenk Yiğiter'e ihraç edildikten sonra kınama cezası verildi

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Yiğiter, "rektörü itibarsızlaştırma" suçundan kınama cezası aldığını söyledi. "Ben sarayın ibişi olmadım, olmayacağım" diyen Yiğiter, tarafsız olması gereken bir makamda oturan ancak iktidar partisinin propaganda faaliyetlerinde bulununan Rektör İbiş için "Tarih önünde de hukuk önünde de hesap vereceksiniz" dedi. 

Cenk Yiğiter'in açıklamasının tamamı şu şekilde: 

İhraç edildikten sonra da ceza aldım :)

Hakkımda İbiş'in emriyle açılan, uydurulmuş "Rektörü itibarsızlaştırma" suçundan açılan soruşturma sonucunda "kınama" cezası verilmiş. Soruşturmaya konu olan iletilerim, Rektör İbiş'in AKP Siyaset Akademisi Hocası olduğunu gündeme getirdiğim iletilerdi. 

Cevabımdır: Çok yüksek itibarınıza zeval getirdiğim için beni kınamışsınız. Ben sarayın ibişi olmadım, olmayacağım. Ben yasama işlevini ele geçirip, üniversitesinden hocalarını attıran bir üniversite katili de değilim, kampüs girişinde hocalarını, öğrencilerini dövdüren bir ibiş de deiğilim. Sözkonusu soruşturma öznelinde ise, tarafsız olması gereken bir makamda oturup iktidar partisinin siyaset akademisinde görev aldığınızdan ve ayrıca iktidar partisinin propaganda faaliyetlerine dahil olduğunuzdan ötürü ben sizi kınıyorum ve kabarık sicilinizden ötürü takdir indirimi uygulamıyorum hakkınızda. Tarih önünde de hukuk önünde de hesap vereceksiniz.

Dr. Cenk Yiğiter

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler