Ahmet Kekeç’ten 'kaygılı' yandaş yazarlara: 'Kıvranıp durmayın, ‘hayır’ deyin rahatlayın!’

Star gazetesi yazarı Ahmet Kekeç 10 Mart 2017 tarihli yazısında "Evet" cephesinin "kaygılı" yazarlarına “Hayır deyip kurtulun” çağrısı yaptı.

Ahmet Kekeç’ten 'kaygılı' yandaş yazarlara: 'Kıvranıp durmayın, ‘hayır’ deyin rahatlayın!’

“Evet” cephesindeki ‘kaygılı’ yazarların “Evet”çi görünerek “Hayır”cılık yaptıklarını söyleyen Ahmet Kekeç “Referandumda aslında evet diyeceklermiş de, bilmem ki lafı döndürmeden evet mi desinler, yoksa Tayyip Bey ve çevresinin iyiliğini düşünerek 'hayır' butonuna mı bassınlar! Öyle ya, Tayyip Bey’in iyiliğini Tayyip Bey’den daha çok düşünüyor bunlar” dedi. Kekeç tutumlarını netleştirmemelerini referandumdan çıkacak her iki sonuçtan da kendilerine pay çıkarma amacına bağladı. Yazısına “'Evet' çıkarsa sorun yok. Evet cenahından seslenmiş olmanın avantajını taşımaya devam edecekler ve haklı kalacaklar... 'Hayır' çıkarsa, 'Biz söylemiştik... Endişeliler var demiştik. Sürecin sancılı olduğunu yazıp durmuştuk. Endişeler izale edilmediği için sonuç böyle oldu...' deme imkânı bulacaklar. Her iki durumda da kazanan olacaklar” diyerek devam etti. 

“Evet” cephesinde olup eleştiri yapanları laf cambazlığıyla suçlayan Kekeç “kaygılı” yazarlara “Laf cambazlığını, kelime oyunlarını, lastikli ifadeleri, imaları, telmihleri, aba altından hayır sopası göstermeyi bırakın. Ne düşünüyorsanız, dosdoğru yazın. Kıvranıp durmayın, 'hayır' deyin rahatlayın!” çağrısında bulundu.

Ahmet Kekeç'in AKP yandaşı Abdulkadir Selvi ve Ahmet Taşgetiren gibi yazarları hedef aldığı düşünülüyor.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler