Ağrı'da referanduma 5 gün kala sandıklar taşındı: ‘Her şeye rağmen sandığa gidilecek’

Batman'dan sonra Ağrı Taşlıçay'da da sandıklar merkeze taşındı. Patnos’ta ise 21 mahallenin sandığı 10 mahallenin sandığı ile birleştirildi.

Ağrı'da referanduma 5 gün kala sandıklar taşındı: ‘Her şeye rağmen sandığa gidilecek’

Ağrı’nın Patnos ve Taşlıçay ilçesinde referanduma sayılı günler kala sandıklar taşındı. Taşlıçay’ın Tanyolu ve Yankaya köylerinde sandıklar merkeze taşınırken, Patnos’ta ise merkeze bağlı 21 mahallenin sandığı 10 mahallenin sandığı ile birleştirildi.

Taşınan sandıklara ilişkin bilgi veren HDP MYK Üyesi Metin Bingöl, “HDP’nin referandum çalışmaları sırasında halkın bize gösterdiği ilgiden korktular. Referanduma bir hafta kala korkularından oyları bir yere toplayıp hileye başvuruyorlar. Biz de hilelerini teşhir ediyoruz” dedi.

'Her şeye rağmen sandıklara gidilecek'

Her şeye rağmen halkın sandığına ve iradesine sahip çıkacağını vurgulayan Bingöl, “Gerçekleştirdiğimiz ev ve esnaf ziyaretlerinde halkın sandıklarına sahip çıkacağını gördük. Halk geleceğinin oylandığının farkında. Bu halk neden ‘Hayır’ dediğinin farkında. Bütün sandık kurulu üyelerimiz hazır. Biz de halk da sandıklara gidip oylarımızı kullanıp ‘Hayır’ diyeceğimizi beyan edeceğiz” diye konuştu.

Batman’ın merkez Belde, Cudi, Gültepe, Pazaryeri, GAP, Petrol, Raman, Tılmerç, Seyitler, Petrolkent, Huzur ve 19 Mayıs mahallelerindeki 15 okulda bulunan sandıklar, hiçbir gerekçe gösterilmeden başka okullardaki sandıklarla birleştirilmişti.

Etiketler: AĞRI, sandık taşıma

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler