'Yargıya karışmam' diyen Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun tutuklanmasının gündeminde olmadığını söyledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun "Tutuklamaya hazırlıklıyım" açıklamasına yanıt geldi. Daha önce defalarca "yargıya karışmam" diyen Erdoğan; "Kılıçdaroğlu'nun tutuklanması benim gündemimde yok" dedi.

'Yargıya karışmam' diyen Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun tutuklanmasının gündeminde olmadığını söyledi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisinin tutuklanacağı iddialarına ilişkin olarak yaptığı "Her şeye hazırlıklıyım" açıklamasına Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'dan yanıt geldi. Erdoğan; "benim gündemimde böyle bir şey yok" dedi.

Her fırsatta ‘yargıya müdahale etmediğini’ söyleyen Erdoğan, MİT Tırları davasıyla ilgili olarak “Eğer yakında bu içeride olan zatla alakalı Kılıçdaroğlu’nun bağlantısı çıkarsa şaşmayın” diyerek CHP Genel Başkanını üstü örtülü olarak tehdit etmişti. Yandaş yazarlar ise Kılıçdaroğlu'nun tutuklanacağını açıkça yazmıştı.

Tayyip Erdoğan'In konuyla ilgili olarak bugünkü sözleri ise şöyle;

"Ben bunları değerlendirmeye haiz bir ifade olarak görmüyorum. Kılıçdaroğlu doğmamış çocuğa don biçiyor. Siz böyle bir şey duydunuz mu, yargıdan falan filan, böyle bir şey geldi mi size? Kendini gündemde tutabilmek için buna benzer şeyle üretiyor. Benim gündemimde böyle bir şey yok."

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler