Açlık grevinin 218’inci gününde Gülmen: ‘Boyun eğ’ diyorlar, boyun eğmeyeceğim’!

CHP Milletvekili Veli Ağbaba, açlık grevinin 218. gününde olan Nuriye Gülmen’i ziyaret ederek, Nuriye’nin mesajını iletti. Ağbaba, Gülmen’in “Burada beni tutarak boyun eğ diyorlar, boyun eğmeyeceğim” dediğini aktardı.

Açlık grevinin 218’inci gününde Gülmen: ‘Boyun eğ’ diyorlar, boyun eğmeyeceğim’!

CHP Milletvekili Veli Ağbaba, açlık grevinin 218. gününde olan Nuriye Gülmen’i ziyaret etti. Ziyaretinin ardından açıklama gerçekleştiren Ağbaba, Nuriye’nin “Benim burada tutulmam, gözaltına alınmam, tutuklanmam hukuksuz ama burada bulunmam tam anlamıyla hukuksuz çünkü ben hasta değil tutsağım. Hasta olmadığım halde beni burada zorla tutuyorlar” dediğini aktardı.

‘Son gördüğümden bu yana yarı yarıya kilo kaybetmiş’

Hastane personeliyle Nuriye’nin bir sıkıntı yaşamadığını vurgulayan Ağbaba, “Hastaneyle ilgili sıkıntısı yok ancak bu hukuksuzluktan kaynaklanan sıkıntılar var. 16 gündür burada, 13 gün boyunca bir canlı yoğun bakımda kalmış. 24 saat boyunca askerlerin izlediği, tuvaletin, banyonun dışarıda olduğu bir yerde kalmış. 16 gün boyunca banyo yapamamış. Bunun sebebi de refakatçisini olmaması ve dengesini sağlayamadığı için olduğunu söylüyor. Koşullar son derece bu anlamda kötü. Son gördüğümden bu yana yarı yarıya kilo kaybettiğini gördüm, çok zayıflamış.” diye konuştu.

‘Boyun eğ diyorlar, boyun eğmeyeceğim’

Nuriye Gülmen, Ağbaba ile mesaj ileterek şunları söyledi:

“Burada beni tutarak boyun eğ diyorlar, boyun eğmeyeceğim. Burada en temel hakkımı savunuyorum, yaşam hakkımı savunuyorum, ekmeğimi istiyorum. Başka bir şey istemiyorum. Onlar boyun eğ dedikçe, eğmeyeceğim. 13 gün boyunca kendimi bir kafes hayvanı gibi hissettim.

Koşullardan dolayı yürüyemiyorum, egzersiz yapamıyorum’

Orayı beğenmezken, buraya getirildim. Burası daha kötü, gün ışığı yok. İki gündür buradayım gece-gündüzü ayırt edemiyorum. Cezaevinde yatarken refakatçim vardı, arkadaşlarım yardımcı oluyordu banyo ve egzersizde. Şimdi koşullardan dolayı yürüyemiyorum, egzersiz yapamıyorum”

Ayrıca Ağbaba, hükümete şu çağrıda bulunarak, “İki tane gencecik beden resmen ölüme doğru gidiyor.” ifadelerini kullandı.

ETHA

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler