ABD’li profesörden dayanışma mesajı: Faşizme karşı bir araya gelelim, biz kazanacağız!

ABD’li sosyoloji profesörü Denis O’Hearn, bir video ile Türkiye’deki demokrasi güçlerinin faşizme karşı mücadelesiyle dayanışma mesajı verdi: ‘Sadece bir araya gelmemiz gerekiyor. Bunu başaracağız. Biz kazanacağız.’

ABD’li profesörden dayanışma mesajı: Faşizme karşı bir araya gelelim, biz kazanacağız!

O’Hearn video-mesajında Tayyip Erdoğan’ı Donald Trump’a benzeterek “Artık bizim de bir faşistimiz var” dedikten sonra “Hepimiz böyle zamanlardan geçtik. Bunları aşabiliriz. Sadece bir araya gelmemiz gerekiyor. Bu saçmalığa son vermek isteyen herkesle dayanışma içinde olduğumu ifade etmek isterim. Bunu başaracağız. Biz kazanacağız” sözlerini kullandı.

Denis O’Hearn kimdir?

Denis O'Hearn, Texas A&M Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanıdır. İrlanda kökenli olan Prof. O’Hearn, Bobby Sands’ın biyografisinin (Nothing But An finished Song : Bobby Sands, The Irish Hunger Striker Who Ignited A Generation) yazarıdır. Kitabın Türkçe çevirisi “Yarım Kalmış Bir Şarkı: Bobby Sands, IRA ve Açlık Grevi” adıyla, Deniz Gedizlioğlu’nun çevirisiyle, Yordam Kitap tarafından yayımlandı.

Denis O’Hearn, bir süre Türkiye’de kaldı ve Boğaziçi Üniversitesi’nde misafir öğretim üyesi olarak ‘Cezaevleri Dersleri’ başlığıyla dersler verdi. O’Hearn, ABD’de insan hakları alanında tanınmış bir aktivist ve akademisyendir.

‘Bobby Sands, IRA ve Açlık Grevi’ kitabının yazarı Prof. Dr. Denis O’Hearn’la cezaevlerinde uygulanan tecrit yöntemlerini ve bunların mahpuslar üzerindeki etkileriyle ilgili 2014'te yaptığımız röportaja buradan ulaşabilirsiniz. 

O'Hearn'ün video-mesajı:

(Facebook Mobil'den giren ziyaretçilerimiz videoyu izleyememeleri durumunda, sağ üst "Paylaş" butonundan "Tarayıcıda aç" sekmesine tıklayarak videoya erişebilirler)

 

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler