ABD'li gazeteciler Gökçek’le tanıştı: Komplo teorisyeniyle görüştürüldük

ABD'li Gazeteci Jessica Schulberg, Erdoğan'la görüşme vaadiyle getirildiği Ankara'ya yaptığı komplo teorileriyle dolu garip ziyareti yazdı.

ABD'li gazeteciler Gökçek’le tanıştı: Komplo teorisyeniyle görüştürüldük

ABD’li gazeteci Jessica Schulberg, bir grup meslektaşıyla Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la röportaj yapma sözüyle Ankara’ya geldiğini ancak Erdoğan yerine bir komplo teorisyeniyle görüştürüldüğünü belirtti. Huffington Post’ta çalışan Schulberg’in “komplo teorisyeni” dediği kişi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek.

Erdoğan’la görüşemediler

Önde gelen 11 medya kuruluşunun çalışanları olarak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım başta olmak üzere üst düzey yetkililerle röportaj için geçtiğimiz hafta Ankara’ya getirildiklerini belirten Schulberg, Erdoğan’la görüşemediklerini, gerçekleştirdikleri toplantılarda da 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin arkasında Gülen Cemaati’nin olduğuna ilişkin kanıt sunulmadığını söyledi.  Schulberg, “Eğer gezinin amacı hükümetin Gülen’e karşı iddialarının komplo teorilerinden çok verilere dayandığını kanıtlamaksa bunda çok başarısız oldular” dedi.

Melih Gökçek’le tanıştılar!

Evrensel’in aktardığına göre; Schulberg, tüm geziyi Melih Gökçek’in ayarladığını, gazetecilerin ikna edilmesi için her şeyin yapıldığını, ziyaretin masraflarının karşılanmasının da talep edildiğini söyledi.

Schulberg, kendilerini karşılayan Gökçek’in ABD’li gazetecilerle “IŞİD’in Barack Obama ve Hillary Clinton tarafından yaratıldığı ve dış güçlerin Türkiye’yi istikrarsızlaştırmak için yapay depremler yarattığı” gibi komplo teorilerini paylaştığını aktardı.

Deprem teorisi

Gökçek’e göre “ABD ve İsrail, 7.4’lük bir deprem yaratmak için iş birliği yaptı. Kıyı fay hattına giderek enerjiyi açığa çıkarmaya çalıştılar ancak beceremedikleri için büyük bir deprem yaşandı.” Schulberg, Gökçek’in Gülen Cemaati’nin de Türkiye’yi istikrarsızlaştırmak için aynı yöntemi kullandığını iddia ettiğini aktardı. Schulberg, bu iddiaların delili olmadığını da vurguladı.

Gökçek’in “Bu bilgileri nereden aldınız” sorusuna “Google’dan. Google en büyük istihbarat servisi. Türkiye’de Google’ı en iyi kullanan benim. Teşekkürler Google” yanıtını verdiğini aktardı.

Haberin orijinali için tıklayın.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler