71. Cannes Film Festivali programı belli oldu

Asghar Fahrad, Jafar Panahi, Jean-Luc Godard, Spike Lee ve Kore-Eda Hirokazu, Eva Husson gibi isimlerin Altın Palmiye için yarışacağı 71. Cannes Film Festivali programı açıklandı.

71. Cannes Film Festivali programı belli oldu

8-19 Mayıs tarihlerinde Fransa’da gerçekleşecek olan festival kapsamında ana yarışmaya girecek filmler arasında Eva Husson’un yönetmenliğini üstlendiği, IŞİD’e karşı savaşan Kürt ve Ezidi kadınları konu edinen Güneş’in Kızları (Girls of the Sun) filmi de yer alıyor.

71. Cannes Film Festivali’nin açıklanan programı şöyle:

Ana Yarışma

  • Todos lo Saben (Everybody Knows) – Asghar Farhadi
  • En Guerre (At War) – Stéphane Brizé
  • Dogman – Matteo Garrone
  • Le livre d’image – Jean-Luc Godard
  • Netemo Sametemo (Asako I & II) – Ryusuke Hamaguchi
  • Plaire Aimer et Courir Vite (Sorry Angel) – Christophe Honoré
  • Girls of the Sun – Eva Husson
  • Ash is Purest White – Jia Zhang-Ke
  • Shoplifters – Kore-Eda Hirokazu
  • Capharnaüm (Capernaum) – Nadine Labaki
  • Buh-Ning (Burning) – Lee Chang-Dong
  • BlacKkKlansman – Spike Lee
  • Under the Silver Lake – David Robert Mitchell
  • Three Faces – Jafar Panahi
  • Zimna Wojna (Cold War) – Pawel Pawlikowski
  • Lazzaro Felice – Alice Rohrwacher
  • Yomeddine – A.B Shawky
  • Leto (L’Ete) – Kirill Serebrennikov

Özel Gösterimler

  • 10 Years in Thailand – Aditya Assarat, Wisit Sasanatieng, Chulayarnon Sriphol & Apichatpong Weerasethakul
  • The State Against Mandela and the Others – Nicolas Champeaux & Gilles Porte
  • O Grande Circo Místico (The Great Mystical Circus) – Carlo Diegues
  • Les Ames Mortes (Dead Souls) – Wang Bing
  • A Tous Vents (To the Four Winds) – Michel Toesca
  • La Traversee – Romain Goupil
  • La Pape François – Un Homme de Parole (Pope Francis – A Man of His Word) – Wim Wenders

Gece Yarısı Gösterimleri

  • Arctic – Joe Penna
  • Gongjak (The Spy Gone North) – Yoon Jong-Bing
  • Yarışma Dışı Filmler
  • Solo: A Star Wars Story – Ron Howard
  • Le Grand Bain – Gilles Lellouche
  • Un Certain Regard
  • Grans (Border) – Ali Abbasi
  • Sofia – Meyem Benm’Barek
  • Les Chatouilles (Little Tickles) – Andréa Bescond & Eric Métayer
  • Long Day’s Journey Into Night – Bi Gan
  • Manto – Nandita Das
  • À Genoux Les Gars (Sextape) – Antoine Desrosieres
  • Girl – Lukas Dhont
  • Gueule D’Ange (Angel Face) – Vanessa Filho
  • Euphoria – Valeria Golino
  • Rafiki (Friend) – Wanuri Kahiu
  • Mon Tissu Prefere (My Favorite Fabric) – Gaya Jiji
  • Die Stropers (The Harvesters) – Etienne Kallos
  • In My Room – Ulrich Köhler
  • El Angel – Luis Ortega
  • The Gentle Indifference of the World – Adilkhan Yerzhanov

Ana Yarışma

  • Todos lo Saben (Everybody Knows) – Asghar Farhadi
  • En Guerre (At War) – Stéphane Brizé
  • Dogman – Matteo Garrone
  • Le livre d’image – Jean-Luc Godard
  • Netemo Sametemo (Asako I & II) – Ryusuke Hamaguchi
  • Plaire Aimer et Courir Vite (Sorry Angel) – Christophe Honoré
  • Les Filles du Soleil (Girls of the Sun) – Eva Husson
  • Ash is Purest White – Jia Zhang-Ke
  • Shoplifters – Kore-Eda Hirokazu
  • Capharnaüm (Capernaum) – Nadine Labaki
  • Buh-Ning (Burning) – Lee Chang-Dong
  • BlacKkKlansman – Spike Lee
  • Under the Silver Lake – David Robert Mitchell
  • Three Faces – Jafar Panahi
  • Zimna Wojna (Cold War) – Pawel Pawlikowski
  • Lazzaro Felice – Alice Rohrwacher
  • Yomeddine – A.B Shawky
  • Leto (L’Ete) – Kirill Serebrennikov

 Gazete Karınca

Son Haberler

Popüler Haberler