2018 bütçesini, kitapçığı yırtarak protesto etti

Gülay Yedekci, emekçilerin gözetilmediğini belirterek bütçe kitapçığını yırttı. AKP'liler 'Meclis'i kirlettiniz' diye tepki gösterdi. AKP'li Elitaş da Man Adası belgelerini yırtmıştı.

2018 bütçesini, kitapçığı yırtarak protesto etti

CHP Milletvekili Gülay Yedekci, 2018 yılı bütçesine yönelik eleştirilerini Meclis kürsüsünde bütçe kitapçığını yırtarak ifade etti.

Meclis Başkanvekili Pervin Buldan, Yedekci’den yere attığı kağıtları toplamasını istedi. Ancak Yedekçi buna itiraz etti. Bunun üzerine kağıt parçalarını, CHP milletvekilleri Mahmut Tanal, Barış Yarkadaş ve Musa Çam topladı.

Gülay Yedekci, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bütçesi üzerine konuşmak için kürsüye çıktı. Yedekci, “Bu bütçede mahsulünü toprakta yakan çiftçi yok, torunlarına şeker bile alamayan emekli yok, işsizler yok, gençler yok. Erzurum’da tezek yakan vatandaşın bütçesi yok. Aldığı burslarla geçinemeyip inşaatta çalışmak zorunda kalıp hayatını kaybeden, 50 kuruş yemekhane zammı belini büken öğrenci yok bu bütçede” dedi.

‘Aynen iade ediyorum’             

“5 milyon euroyu yuvarlayabilen ve vergi borcu silinen zenginken daha çok zengin olabilen iş adamları var bu bütçede” diyen Yedekci, konuşması sırasında bütçe metinin sayfalarını yırtarak yere attı.

Yedekci, “Milletin hiçbir yararı olmayan, milletin hiçbir kesimini içinde barındırmayan bu bütçeyi iktidara aynen iade ediyorum” diyerek bütçe kitapçığını AKP sıralarına doğru attı.

‘Meclis’i kirlettiniz’         

Yedekçi’nin kağıtları yırtmasına AKP sıralarından tepki gelirken AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Meclis’i kirlettiniz” dedi. Meclis Başkanvekili Pervin Buldan da Yedekci’den yere attığı kağıtları toplamasını rica etti. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’ın da bütçe açılışında Man Adası belgelerini kürsüde yırttığını hatırlattı.

Pervin Buldan'a tepki gösteren Yedekçi yerdeki kağıtları toplamayı reddetti. Kağıt parçalarını CHP milletvekilleri Mahmut Tanal, Barış Yarkadaş ve Musa Çam topladı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler