17 yaşındaki Helin'i öldüren Mustafa Yetkin tutuklandı!

Pendik’te 17 yaşındaki Helin Palandöken’i öldüren Mustafa Yetgin tutuklandı.

17 yaşındaki Helin'i öldüren Mustafa Yetkin tutuklandı!

Bileklerini keserek intihar etmek isteyen Yetgin, saldırı sonrası gözaltına alınarak karakola götürülmüştü.

Yetgin’e bugün karakoldan Anadolu adliyesine sevk edilirken ters kelepçe takıldı. Ayrıca saldırgana çelik yelek de giydirildiği görüldü. Yetgin, emniyette ve savcılıkta ifade vermedi.

Yetgin, ‘tasarlayarak adam öldürme’ suçundan tutuklandı.

‘Olayın şokundayım’

Yetgin, mahkemedeki sorgusunda şunları söyledi: “Ben üzerime atılı suçlamayı anladım. Olayın hala şoku altındayım. Neyi nasıl anlatmam gerektiğini bilemediğim için şu ana kadar ifade veremedim. Helin Palandöken ve o esnada yanında bulunan kişilere av tüfeğiyle ateş ettiğimi kabul ediyorum. Bu av tüfeğini internetten satın almıştım. Ateş ettikten sonra da olay yerinden kaçtım. Sonrasında ne olduğunu ve ne yaptığımı hatırlamıyorum. Kafam çok karışık. Şu an söylediklerimden fazla bir şey anlatabilecek durumda değilim.”

İki gözaltı daha

Öte yandan olayla ilgili soruşturmada Yetgin’i olay yerine aracıyla getiren arkadaşı H.C. ve cinayeti işlediği silahı satan av bayiinin sahibi gözaltına alındı.

Ne Olmuştu?

İstanbul Pendik’te tren istasyonu yakınındaki Bağdat Caddesi’nde dün arkadaşının aracıyla gelen 22 yaşındaki Mustafa Yetgin, Pendik İstanbul Ticaret Odası Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’nde okuyan üç liselinin önünü kesmiş, pompalı tüfekle 17 yaşındaki Helin Palandöken, Cemil Yıldız ve Deniz Morsümbül’e ateş etmişti. Yıldız ve Morsümbül yaralanmış, Palandöken hayatını kaybetmişti. Yetgin’se polisten kaçarak saklandığı Pendik İstanbul Ticaret Odası Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bileklerini keserek intihar etmeye çalışırken silahıyla birlikte yakalanmıştı.

Hürriyet’in haberine göre Yetgin Palandöken’in eski sevgilisiydi. Yetgin ve Palandöken, bir süre önce ayrılmıştı. Palandöken’in görüştüğü okul arkadaşı Cemil Yıldız’a Facebook’tan mesaj gönderdi. Tehditlerin ardından tren istasyonunda buluşmak için anlaştılar.

‘Benim kız arkadaşımla nasıl çıkarsın’

Buluşmada Yetgin, Yıldız’a “Benim kız arkadaşımla nasıl çıkarsın” diye bağırdı. Tartışma esnasında saldırgan, Yıldız’ı hedef alarak ateş etti.

Yıldız yere düştü. İki arkadaşı da saldırgana “Ne yapıyorsun” diye tepki gösterdi. Daha sonra Yetgin silahı yeniden ateşledi. İki liseli daha vuruldu.

Helin, tehdit ediliyormuş

Öte yandan Helin Palandöken, 18 Eylül’de “Gizli bir platonik sapığım var, sokağa çıkamıyorum” yazılı bir mesajı Twitter’dan paylaşmış.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler